Till NorthSpawn

Kommande turneringar

CS:GO NS20 Lanseringsturnering Onlineturnering i samband med biljettsläpp
Saturday 1 February 15:00 Anmälda lag 1/128 1a pris 5x [Elgiganten presentkort 500kr + Valfritt presentkort 1000kr + RIG 500 PRO Esports edition]
Börjar om 2 dagar och 20 timmar Anmäl dig nu!

Tidigare turneringar

  Vinnare: Kroko & Nörk Fortnite Duo Custom #2 ft. Guthen 3500 kr i prispott Friday 3 January 13:00 Anmälda deltagare 44/49 Visa resultat  
  Vinnare: Kroko & Nörk NorthSpawn 2019: Fortnite Duo Turnering för deltagare under NorthSpawn 2019 Monday 28 October 09:00 Anmälda deltagare 18/99 Visa resultat  
  Vinnare: Sorra NorthSpawn 2019: PUBG Solo Endast för eventdeltagare på NorthSpawn 2019 Sunday 27 October 19:00 Anmälda deltagare 16/99 Visa resultat  
  Vinnare: VSS NorthSpawn 2019: League of Legends Turnering för deltagare under NorthSpawn 2019 Saturday 26 October 19:00 Anmälda deltagare 8/8 Visa resultat  
  Vinnare: NorthSpawn 2019: FIFA 20 Turnering för besökare på NorthSpawn 2019 Saturday 26 October 13:00 Anmälda deltagare 16/4 Visa resultat  
  Vinnare: brodmelle NorthSpawn 2019: Fortnite Solo Turnering för deltagare under NorthSpawn 2019 Sunday 27 October 13:00 Anmälda deltagare 32/99 Visa resultat  
  Vinnare: Skreiz & CepterFN Fortnite Custom Duo Ft. Guthen Fortnite Customgame Sunday 25 August 12:00 Anmälda deltagare 31/49 Visa resultat  
  Vinnare: WaiZ & RNG grabbens farsa NorthSpawn Live FINAL Final i Fortnite-serie, livesänds från studio Saturday 1 June 12:00 Anmälda deltagare 16/16 Visa resultat  
  Vinnare: Kroko & Nörk NorthSpawn Live 2019 Kval #9 Fortnite turnerings-serie i samarbete med Guthen Saturday 11 May 12:00 Anmälda deltagare 32/32 Visa resultat  
  Vinnare: tien-wifoh NorthSpawn Live 2019 Kval #8 Fortnite serie i samarbete med Guthen Saturday 27 April 12:00 Anmälda deltagare 32/32 Visa resultat  
  Vinnare: diocese och delusion NorthSpawn Live 2019 Kval #7 Fortnite serie i samarbete med Guthen Saturday 13 April 12:00 Anmälda deltagare 32/32 Visa resultat  
  Vinnare: B0nX NorthSpawn Live 2019 Kval #6 Fortnite serie i samarbete med Guthen Saturday 30 March 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: twitch xsterioz NorthSpawn Live 2019 Kval #5 Ännu ett kval inför NorthSpawn Live! Saturday 16 March 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: sp1nd3lm4nn3n Apex Legends #3 Friday 15 March 18:00 Anmälda deltagare 23/100 Visa resultat  
  Vinnare: asdasd Apex Legends #2 Vi dubblar prispotten vid 200 anmälda lag! Sunday 10 March 13:00 Anmälda deltagare 44/200 Visa resultat  
  Vinnare: Mental Boom Apex Legends #1 Vi dubblar prispotten vid 200 anmälda lag! Sunday 3 March 13:00 Anmälda deltagare 73/200 Visa resultat  
  Vinnare: Gurkan & dillen NorthSpawn Live 2019 Kval #4 Fortnite serie i samarbete med Guthen Saturday 2 March 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: albineddie NTI-Gymnasiet: League of Legends Turnering för deltagare på NTI-gymnasiets LAN Saturday 23 February 19:00 Anmälda deltagare 16/16 Visa resultat  
  Vinnare: 0TUR Apex Legends - Testrun Apex Legends testturnering med Tutsi! Saturday 23 February 13:00 Anmälda deltagare 70/70 Visa resultat  
  Vinnare: Gurkan & dillen NorthSpawn Live 2019 Kval #3 Fortnite turneringsserie Saturday 16 February 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: twitch // whaifn NorthSpawn Live 2019 kval #2 Fortnite turneringsserie Saturday 2 February 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: twitch // whaifn NorthSpawn Live 2019 kval #1 Fortnite turneringsserie Saturday 19 January 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: twitch xsterioz Fortnite #12 Priser till ett värde av 15.000 kr Wednesday 2 January 13:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: Lauring Fortnite #11 Ännu en solosnipes! Saturday 29 December 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: weyeyee Fortnite #10 i samarbete med Tutsi Saturday 15 December 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: Lauring Fortnite #9 i samarbete med Tutsi Saturday 8 December 13:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: brbdmalite NorthSpawn: Counter-Strike: Global Offensive Endast för deltagare på Northspawn Friday 2 November 17:00 Anmälda deltagare 16/16 Visa resultat  
  Vinnare: Fugel NorthSpawn: PlayerUnknown's Battlegrounds Solo Endast för deltagare på NorthSpawn Thursday 1 November 20:00 Anmälda deltagare 32/32 Visa resultat  
  Vinnare: Valhalla Vikings Ice NorthSpawn: League of Legends Endast för deltagare på Northspawn Thursday 1 November 19:00 Anmälda deltagare 4/4 Visa resultat  
  Vinnare: www.twitch.tv/m0lin Fortnite #8 i samarbete med Tutsi Saturday 20 October 12:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: twitch.tv/razy1111 Fortnite #7 NorthSpawn är tillbaka med ännu en Fortnite-turnering! Sunday 14 October 12:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: twitch_L00draa Fortnite #6 NorthSpawn är tillbaka med ännu en Fortnite-turnering! Saturday 29 September 12:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: Hot Shots PUBG #1 NorthSpawns första PUBG-turnering! Sunday 23 September 12:00 Anmälda deltagare 32/32 Visa resultat  
  Vinnare: twitch m0lin. Fortnite #5 I samarbete med Tutsi Saturday 22 September 12:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: Twitch/WhaiFN Fortnite #4 i samarbete med Tutsi Sunday 16 September 12:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: twitch m0lin. Fortnite #3 Ft. G2V NorthSpawn är tillbaka med ännu en Fortnite-turnering! Saturday 1 September 12:00 Anmälda deltagare 64/64 Visa resultat  
  Vinnare: t.tv/domilz Fortnite #2 Sveriges största fortnite-turnering hittills! Saturday 25 August 12:00 Anmälda deltagare 128/128 Visa resultat  
  Vinnare: Twitch.tv/McBurberrytt Fortnite Efterfrågan av Fortnite-turneringar är stor. Men nu är det äntligen dags! Sunday 12 August 12:00 Anmälda deltagare 256/256 Visa resultat  
  Vinnare: freeminio CS:GO GRAND OPENING NorthSpawn firar lanseringen av arenan med en massiv premiärturnering! Sunday 29 July 12:00 Anmälda deltagare 32/32 Visa resultat